Nowy Rok to (oprócz stylowych nowinek w naszej garderobie) również czas na nowe trendy w makijażu i fryzurach. Zachęcamy do zapoznania się  nimi szczególnie, że właśnie rozpoczynamy szałowy okres karnawału.

Dobra wiadomością jest zapewne, iż nie czekają nas żadne bardzo rewolucyjne zmiany w tych elementach naszej dbałości o swoje ciało. W kwestii fryzur wciąż najważniejsze jest dobra jakość włosów, osiągana poprzez stosowanie odpowiednich, niealergizujących kosmetyków. Podobnie jak i dobranie zarówno koloru oraz kształtu fryzury do naszego kształtu twarzy i typu urody.

Nadal modne są długie lub półdługie włosy (sądzę, że to ze względu na większą możliwość ich różnorodnego układania). Od czasu do czasu pojawiają się ciekawe propozycje krótkich albo nawet bardzo krótkich włosów. Kolory raczej naturalne, chociaż nie brakuje eksperymentalnych  zielonych, różowych czy białych.

Co do makijażu, nadal popularny pozostaje trend wykorzystujący w różnych produktach takich jak szminki, róże czy cienie. Wśród proponowanych kolorów znajdziemy naturalne beżowe, brzoskwiniowe czy różowe.

Dla bardziej odważnych, nadal modna pozostaje czerwona szminka na ustach, a wielość odcieni tejże czerwieni sprawia, iż ten kolor sięga coraz więcej pań. Pamiętajmy, że bardzo istotna jest jakość kosmetyków oraz ich skład, który nie podrażni skóry, zwłaszcza tej zmagającej się z różnymi problemami skórnymi. Podobnie istotnym jest, aby zdecydować, który element w makijażu chcemy podkreślić: usta czy oczy.

Nie przesadzajmy z ilością kolorów i ich mnogością na naszej twarzy. Poświęćmy w Nowym Roku odrobinę więcej czasu na pielęgnację naszej twarzy odpowiednim kremem i produktami do makijażu, które zaakceptuje i polubi nasza skóra. Naprawdę wystarczy czasem dobry podkład, tusz i szminka żeby wyglądać i czuć się świetnie. Przed ważniejszymi „wyjściami” polecam oczywiście konsultację z profesjonalną wizażystką. A generalnie eksperymentujmy w nowym roku, ale róbmy to rozsądnie, a poczujemy się lepiej i my i nasza skóra.

Pin It on Pinterest

Share This