Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, a to oczywisty znak ze wiosna już w pełni. Wraz z nią pojawia się u wielu z nas naturalna potrzeba zmian, odświeżenia garderoby, no i stare jak świat pytania o trendy w modzie na nadchodzący sezon.

I chociaż, jak co roku moda płynie co najmniej kilkoma nurtami, to moją uwagę zwrócił fakt, iż jak zawsze dobrze ma się sprawdzona klasyka tak w formie (marynarki, trencze, spodnie garniturowe, damskie kombinezony, klasyczne szmizjerki), jak i kolorach (granat, czerwień, szarość, beż, biel). Jednak i tutaj pojawiają się zmiany. Coraz więcej zestawów z szerokimi spodniami na kant, zwiewnych eleganckich bluzek z ciekawymi wiązaniami pod szyją czy pięknymi żabotami rodem z baroku.

Nadal modne będą spodnie o długości ¾, a obok klasycznych sukienek, warto zwrócić uwagę na te zwiewne – szyfonowe, o różnych długościach i wzorach. Nowością są w tym sezonie sukienki z barwnymi geometrycznymi nadrukami, przypominające abstrakcyjne obrazy czy grafiki. W modzie będą również koronkowe, często przyozdobione piórami bluzki oraz sukienki.

Tegoroczna wiosna przyniesie też oszałamiającą mnogość barw roślinnych (głównie kwiatowych) i zwierzęcych (panterki, ważki, ptaki czy koty). Zawsze mocne i spokojne barwy pastelowe kontrastować będą z intensywnymi barwami jak czerwienie, zielenie, fiolety, żółcie czy pomarańcze czy limonki. Hitowe mogą się natomiast okazać nieoczywiste kolory takie, jak miętowy lub koralowy.

Dla mnie ważne jest nie tylko dobranie elementów garderoby tak, by pasowała do danej osoby fasonem, kolorem. Ważne również żeby klientka dobrze się w niej czuła. Nasze ubrania powinny być zatem uszyte z dobrych gatunkowych materiałów, jak bawełny, szyfony, jedwab czy len. Dzięki temu będziemy nie tylko pięknie wyglądać, ale nasza skóra, szczególnie ta dotknięta problemami skórnymi, czuć będzie się w miarę komfortowo.

Co do dodatków, to w nadchodzącym sezonie kolorowe będą też buty. Moją szczególna uwagę zwracają sandałki i klapki tak z zamkniętymi jak i otwartymi przodami, jak i ozdobnymi klamerkami. Polecam barwne torebki o różnych kształtach (worków, kuferków), zwariowane okulary przeciwsłoneczne i wielokolorową biżuterię – duże naszyjniki, oryginalne kolczyki czy pierścionki i inne ciekawe dodatki inspirowane egzotycznymi, ciepłymi krajami.

Pin It on Pinterest

Share This