Żyjemy coraz szybciej i mamy coraz więcej obowiązków a co za tym idzie – coraz mniej czasu. Centra handlowe z olbrzymią ilością sklepów i jeszcze większą ilością marek odzieżowych wiele osób męczą lub wręcz przerażają. Nie dziwi fakt, iż kiedy chcemy zrobić jakiekolwiek zakupy, czasem łatwiej usiąść wygodnie w fotelu z dobrą kawą i przejrzeć strony poszczególnych firm odzieżowych. A później dokonać zakupu w sieci.

Aby jednak zaliczyć takie zakupy do udanych, warto zwrócić uwagę na parę szczegółów. Po pierwsze musimy wiedzieć jakich rzeczy szukamy. W tym celu warto sprawdzić najpierw strony internetowe marek znanych nam z tzw. realu i znane platformy modowe, skupiające zazwyczaj kilkaset marek odzieżowych. W poznaniu innych marek i stron modowych pomoże na pewno stylista, dla którego przeglądanie stron blogowych, modowych i dokonywanie zakupów w internecie jest chlebem codziennym.

Podczas samodzielnych poszukiwań modowych w sieci, starajmy się przejrzeć spokojnie wszystkie zakładki z poszczególnymi elementami garderoby, a potem wybierzmy te, które nas szczególnie interesują. Zanim dokonamy zakupów koniecznie postarajmy się nie tylko zobaczyć daną rzecz w powiększeniu, ale obowiązkowo sprawdzić tabelę rozmiarów. Dotyczy to wszystkich elementów garderoby, w tym także butów.

Zmierzenie samej siebie jest o tyle ważne, że poszczególne firmy, kraje, marki mają różne rozmiarówki, co może sprawić na początku nie lada trudność. Równie ważne przed dokonaniem zakupu, zwłaszcza dla osób z problemami skórnymi, jest dokładne przeczytanie składu danej rzeczy. Chodzi o to, by uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z reakcjami skóry. Pamiętajmy, że im więcej pracy włożymy w dokładne zapoznanie się z informacjami związanymi z produktem, tym mniejsze prawdopodobieństwo, iż po otrzymaniu przesyłki danej rzeczy będziemy rozczarowane i jeszcze skazane na przejście przez procedurę jej zwrotu. Zresztą z tą ostatnią koniecznie powinniśmy się zapoznać.

Kupowanie ubrań czy dodatków do garderoby jest wygodne a procedury zamawiania produktu, płacenia i odbioru są skonstruowane zazwyczaj w jasny i czytelny sposób. Przyznam, iż dość często zamawiam dla klientów/klientek rzeczy z internetu, gdyż wg mnie wybór jest znacznie większy niż w tzw. realu. Mam świadomość, że może się zdarzyć, iż dana rzecz nie spełnia wymogów klienta, ale dla mnie odesłanie jej nie stanowi żadnego problemu. Choć jest pewna grupa rzeczy, które wolę kupować w tzw. normalnych a nie internetowych sklepach. Mam na myśli bieliznę, której skład i rozmiar nie jest wcale tak łatwy do internetowej oceny, jakby się mogło wydawać.

Jeśli ktoś mnie pyta czy warto, to zwykle odpowiadam, że tak. Zakupy w internecie mogą nie tylko oszczędzać czas, dają większe możliwości wyboru i wreszcie, co jest dla wielu najważniejsze- pozwalają wygodnie i bez uciążliwości tłumów kupić naprawdę ciekawe i piękne rzeczy. Warto jednak poświęcić im nieco czasu – nawet kilka godzin, żeby znaleźć wymarzony przez nas ciuch. Przyznam, że w prasy zawodowej zdarzają mi się sytuacje, kiedy wyszukanie określonych kolorów czy fasonów zajmuje mi nawet kilkanaście godzin.

Pin It on Pinterest

Share This