Niezwykle ważne jest aby buty na lato, zwłaszcza dla osób borykających się z problemami skórnymi – w tym łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry – były wygodne. Ich zewnętrzna i wewnętrzna warstwa (razem z wkładką), powinny być wykonane z naturalnych, przyjaznych skórze materiałów. Unikamy plastiku!

Oddychanie skóry i unikanie przegrzewania jest równie istotne, jak i dobór obuwia w odpowiednim rozmiarze, tak aby uniknąć każdego drażnienia skóry. Im prostszy fason obuwia, tym lepiej. W tym najcieplejszym czasie roku, nośmy buty bez zbędnych metalowych klamerek i innych ozdób, które same poprzez swój skład mogą uczulać.

Unikajmy również obuwia zbyt zabudowanego. Szczególnie w upalne letnie dni, utrudnia ono oddychanie stóp i gojenie się ewentualnych ran. Buty nie powinny być = zupełnie płaskie, nie jest bowiem wygodnie czuć każdą nierówność powierzchni pod stopami, nie jest to też wskazane dla naszego kręgosłupa.

Warto pomyśleć o zakupie wkładek z korka lub włókien polimerowych, wypełnionych odpowiednią pianką lub wodą, które zwiększą komfort poruszania. Przez to zmniejszymy ryzyko otarć, a także nacisk na skórę stóp. Wkładki będą działać amortyzująco. Co ważne, wkładki mogą być używane również w obuwiu sportowym.

Jeśli zakładamy rajstopy czy skarpety, koniecznie pamiętajmy aby i one były z dobrych, oddychających materiałów, bo tylko to gwarantuje nam komfort i lepszą kondycję skóry.

Pin It on Pinterest

Share This