Żyj z chorobą to internetowa baza wiedzy i wymiany doświadczeń, tworzona przede wszystkim z myślą o osobach przewlekle chorych. O każdym z Was, którzy na co dzień zmagacie się z tego rodzaju dolegliwościami. Wiemy, że chcecie żyć w sposób jak najpełniejszy – na tyle, na ile pozwala na to choroba – bo wśród osób współtworzących nasz portal są również te przewlekle chore. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest to łatwe, ale postaramy się Was przekonać i pomóc w tym, by Wasze życie było niemal normalne. Właśnie dlatego do współpracy zapraszamy najlepszych specjalistów, przede wszystkim lekarzy.
Chcemy pomagać i być wiarygodni, dlatego zachęcamy Was również do wymiany doświadczeń i budowy w oparciu o nasze publikacje własnego potencjału (a nie jedynie modnej kreacji „bycia doskonałym”, która osobom chorym stwarza dodatkowy dyskomfort). Dla nas słowo „perfekcja” oznacza pełne satysfakcji życie w chorobie. Tak – ono jest możliwe!
Działamy profesjonalnie w oparciu o wiedzę ekspertów. Nie pracujemy na zasadzie „kopiuj-wklej”, tylko we współpracy z profesjonalistami. To oni przygotowują dla nas materiały, dzięki czemu jesteśmy pewni, że wszystkie informacje są wiarygodne, sprawdzone i pomocne. Dotyczy to przede wszystkim kwestii podstawowych, związanych z chorobą – czyli gdzie można się leczyć, jak można się leczyć, czy jaka pielęgnacja jest rekomendowana dla poszczególnych stanów chorobowych. Naszą ambicją jest zgromadzenie w jednym miejscu maksymalnej ilości informacji, jakie pomogą Wam w codziennym życiu. Począwszy od zasad właściwego odżywiania (co należy jeść, co można jeść, jak przygotowywać zdrowe posiłki), po zasady efektywnego odpoczynku (jak i gdzie spędzać wolny czas, żeby nie pogorszyć stanu zdrowia). W naszym portalu znajdziecie również wskazówki na co należy zwracać uwagę, aby czuć się komfortowo i dobrze wyglądać maskując oznaki choroby.
Mamy nadzieję, że portal Żyj z chorobą spełni Wasze oczekiwania jeśli chodzi o pakiet informacji, porad i wymiany doświadczeń. Zachęcamy byście również współtworzyli tę stronę – zadając nam pytania, proponując własne rozwiązania także codziennych problemów osób chorych przewlekle czy po prostu dzieląc się swoimi historiami. One stanowią nie tylko bagaż wsparcia dla innych chorych, ale także potencjał do większego zrozumienia naszych problemów wśród osób zdrowych, co jest naszym zdaniem wyzwaniem, któremu podołamy jedynie wspólnymi siłami.