Dyskusja na temat jakości zimowego powietrza w Polsce toczy się aktywnie w związku z wielokrotnie przekraczanymi ostatnio normami zanieczyszczeń spowodowanymi smogiem. Oczywiście mają one wpływ także na naszą skórę. Dobra wiadomość jest taka, że nie odnotowano dotychczas wpływu smogu na trądzik młodzieńczy.

Niestety inaczej sprawa wygląda z trądzikiem dorosłych.

Trądzik kobiet dorosłych uważany jest za dermatozę środowiskową, a więc zanieczyszczone powietrze na zewnątrz, a suche w pomieszczeniach niewątpliwie pogarszają stan cery. Na to nakłada się jeszcze nieprawidłowa pielęgnacja, co razem doprowadza do przesuszenia i podrażnienia cery oraz zaostrzenia trądziku w okolicy brody i żuchwy.

Jak temu zapobiec? Przede wszystkim trzeba zadbać o prawidłowe nawilżenie cery trądzikowej. Najprostszą drogą żeby to uzyskać jest przejście na łagodną eko-pielęgnację kosmetykami naturalnymi. Do mycia proponuję używać bardzo łagodnego żelu, a do pielęgnacji twarzy kojącego kremu o lekkiej konsystencji, najlepiej na bazie wyciągów ziołowych, jednak bez dodatku olejków.

Pin It on Pinterest

Share This