Nowy Rok przynosi zawsze wiele zmian, a więc i również i zmian w modzie. Planując zakupy w najbliższych miesiącach, oprócz walorów sprzyjających naszej skórze, warto wziąć pod uwagę zmieniające się trendy. Tak, abyśmy czuły się nie tylko komfortowo, ale i modnie.

Przypatrując się nowinkom modowym i magazynom opisującym tendencje na kolejny rok odnoszę wrażenie, iż moda podąża, płynie co najmniej kilkudziesięcioma nurtami, chociaż ja widzę dwa główne. Jeden to nurt mody która oznacza się spokojem kolorystycznym, bardziej klasycznym krojem i formą, drugi zaś to różne wariacje na temat bardziej lub mniej fantazyjnych i odważnych kolorów, form, materiałów i barw.

Warto zwrócić uwagę na ten drugi trend, bo rok 2019 będzie rokiem wielu kolorów, zawsze modnych pasteli, spokojnych szarości i beży i rzecz jasna zawsze królującej czerni. Na topie będą też niezwykle odważne zielenie, wszelkie odcienie bordo, błyszczące złoto i srebro, ogniste czerwienie oraz intensywne  żółcienie i pomarańcz.

Nawet jeśli lubimy spokojne kolory postarajmy się trochę poeksperymentować i włączyć do naszej garderoby jakiś barwny intensywny kolorystyczny bądź wzorzysty element, np. torebkę, broszkę czy szal. To dlatego, że nadchodzące miesiące przyniosą prawdziwą inwazję wzorów – od kropek i grochów począwszy, a na wszelkich kratach i oczywiście motywach zwierzęcych skończywszy.

Już w tym roku hitem są sztuczna futerka i ubrania z dobrze wykonanej ekologicznej skóry. Te motywy zwierzęce pojawią się wiosną i latem na wszelkich innych elementach  garderoby jak bluzki, sukienki czy nawet spodnie. Nie zabraknie kolorowych naszywek, frędzli czy innych fantazyjnych elementów, do których należy  z pewnością cała seria rzeczy z lakierowanej skóry.

Ważne aby materiały, nawet jeśli mają dodatek syntetyczny, były miłe w dotyku, miękkie, wygodne, nie podrażniały skóry. Poza klasycznymi formami ubrań, jak dobrze znane fasony płaszczy czy marynarek, projektanci proponują ciekawe asymetryczne cięcia żakietów i sukienek, oversizowe (ponadrozmiarowe) bluzy czy sukienki.

Co więcej, ciekawym pomysłem jest zestawianie sportowych elementów garderoby, jak np. sportowe buty z sukienkami czy bardziej klasycznymi spodniami czy płaszczami. Najistotniejsze aby wszelkie elementy pasowały nie tylko do siebie ale i do naszej sylwetki, charakteru i oczywiście okazji na jaką daną stylizacje przygotowujemy.

Dodatki to cała gama torebek od klasycznych w formie kopertówek czy większych, aż do wręcz przepastnie ogromnych toreb, plecaczków czy coraz popularniejszych torebek zakładanych w pasie. Dużo też pojawi elementów kolorowych wręcz etnicznych.

Buty i paski w tym sezonie to nie tylko znane nam fasony i kolory i fasony. Projektanci dodają znacznie więcej wzorów na nawet najdrobniejszych dodatkach. Nawet oprawki i szkła  w okularach  są barwione na różne kolory. Wiosna i latem będzie zatem kolorowe i ciekawe .Jestem pewna, iż każdy znajdzie coś dla siebie.

Pin It on Pinterest

Share This