Golenie świeżo opalonej twarzy może być dużym wyzwaniem – nie tylko ze względu na jej łatwiejsze uszkodzenia, ale także większy dyskomfort, jeśli na słońcu siedzieliśmy zbyt długo.

Latem, szczególnie w upalne dni, słońce nie musi być sprzymierzeńcem świeżo ogolonej twarzy. Pamiętajmy, że w umiarkowanych dawkach leczy ono trądzik, ale w nadmiarze – zaostrza.

Jeżeli zatem golenie podrażnia naszą skórę, możemy pokusić się o golenie twarz wieczorem i stosować zamiast wody po goleniu dermokosmetyk o działaniu łagodzącym, w postaci emulsji lub kremu. Mężczyznom z cerą trądzikową polecamy również przecieranie twarzy odpowiednio dobranym tonikiem po spoceniu się (warto tę czynność powtarzać nawet kilka razy dziennie).

Pamiętajmy jednocześnie, że niezależnie od obaw dotyczących potliwości, nie powinniśmy unikać wysiłku. On zawsze (w rozsądnej dawce) pozytywnie wpłynie na stan naszego zdrowia i samopoczucia. A mówiąc nieco z przymrużeniem oka – lepiej pograć w siatkówkę, niż siedzieć pod parasolem i pić napoje z dużą ilością cukru. One z pewnością zaostrzą trądzikowe objawy. Pamiętajmy tylko o tym, by przed wyjściem zastosować na naszą skórę lekkie kremy ochronne z filtrem SPF 30.

Pin It on Pinterest

Share This