Powinna być wygodna, gustowna, ale jednocześnie przyjazna dla skóry. Bielizna – czyli co wybrać, by czuć się sexy i w pełni komfortowo.

Najważniejsze, by bielizna spełniała nie tylko wymogi estetyczne, ale była przede wszystkim wykonana z materiałów sprawiających nam maksimum komfortu. Co oczywiste, dla osób borykających się z problemami (łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry), to warunek waży podwójnie. Generalną zasadą jest zatem wybór bawełny z lekkim dodatkiem polamidu czy poliestru – materiałów oddychających i przepuszczających powietrze. One dla elementów garderoby znajdujących się najbliżej skóry będą optymalne.

Unikajmy podrażnień skóry

Jeśli chodzi o poszczególne elementy intymnych części naszej garderoby, to częstym problemem jest odpowiednie dopasowanie biustonosza. Sugeruję tutaj poproszenie o pomoc wyspecjalizowanej i dysponującej fachową wiedzą brefiterki. Pomoże nam ona również w wyborze odpowiednich majtek czy fig. Jest to o tyle ważne, iż bielizna powinna być nie tylko odpowiednia dopasowana rozmiarem, wykonana z oddychających materiałów ale także pozbawiona niewygodnych wstawek, co dla komfortu skóry ma szczególne znaczenie. Podczas zakupów zwracajmy zatem uwagę na jakość wykończenia. Wiele osób wybiera np. majtki wykańczane laserowym cięciem, przez to mniej drażniących skórę. Takie rozwiązanie zdecydowanie polecam.

Niezwykle istotne jest także, aby bielizna dobrze przylegała do ciała. Oznacza to dla mnie, że nie opina go zbytnio i jest niewidoczna na zewnątrz (zarówno dosłownie, jak i w przenośni). Mam na myśli sytuację, gdy źle dopasowane wykończenia poszczególnych elementów są widoczne bardziej niż garderoba, pod którą bielizna się znajduje. Z drugiej strony, pamiętajmy o tym, by na własne życzenie nie zaserwować sobie bieliźnianego dyskomfortu. Zdarza się, że wybieramy wyszczuplające pasy i majtki, które przylegając do ciała spowodują nawet podrażnienia skóry. Lepszym wyborem będzie wybór lekkich halek, wykonanych z bawełny, jedwabiu, ewentualnie niewielkim dodatkiem np. poliamidu.

Z pidżamą na luzie

Decydując o wyborze koszuli nocnej czy pidżamy warto z kolei (poza walorami estetycznymi czy kolorystycznymi) zwrócić uwagę na fason a co za tym idzie wygodę. Dla Pań warto zasugerować krótsze bawełniane koszulki lub długie, bawełniane koszule nocne. Panom zaś pidżamy w wersji koszulka z długim rękawem i krótkimi spodenkami lub tradycyjna pidżamę z długim rękawem i długimi spodniami.

Pamiętajmy wreszcie, żeby w domowych pieleszach nieco „wrzucić na luz”, choć oczywiście nie traktujmy domowej odzieży jako coś mało istotnego. Bluza czy spodnie dresowe nie muszą się przecież kojarzyć się z niechlujnym wyglądem. Jeśli są one dopasowane rozmiarem do naszej sylwetki (nie za duże ale i nie za małe), będą na pewno pięknie leżeć i eksponować zalety naszego ciała. Najlepiej jeśli będą z niezłych materiałów (wełna lub wiskoza).

Pin It on Pinterest

Share This